2014. augusztus 30., szombat

Kerestünk, de hiába.. helyzetjelentés a Nagy Keresésről

Mivel már egy ideje lakásra hajtok, ezért örömmel láttam a nyár elején meghirdetett 2. Nagy Keresés Napja felhívást, melynek fődíja egy öröklakás. 
Úgy gondoltam, hogy bár életemben szinte soha nem nyertem, talán most mégis szerencsém lehet.
Nem sokáig halasztgattam az ügyet, azonnal regisztráltam a versenyre. 

Napról napra figyeltem az eseményeket, rábeszéltem a kollégáimat a regisztrációra, még a puzzle kirakásával is próbálkoztam, de azt idő előtt feladtam, nem nagyon akartam VIP vendég lenni.
Utolsó héten az izgalom a tetőfokára hágott, folyamatosan figyeltük a megjelölt oldalakon az új és újabb információkat. Voltak kétségeink, talán átverés az egész, biztosan beépített ember nyer. De mivel szeretjük kísérteni a szerencsét, ezért úgy döntöttünk, mégis elmegyünk. 

Reggel kis csapatunk megcsappant, páran mégis úgy döntöttek, hogy inkább otthon maradnak. De mi kitartottunk, így reggel útra keltünk páran, hogy a rendezvény helyszínén találkozzunk.

Időben indultam, hiszen fővárosunkban a közlekedés majdhogynem kiszámíthatatlan. Úgy terveztem, hogy a helyszínhez közeli metrómegálló parkolójában fogom hagyni az autómat, mert bár az előzetes tájékoztatásban azt írták, hogy ingyenes a parkolás a helyszínen, de volt ez már így sem, így inkább biztosra mentem. Aránylag korán érkeztem parkolásom helyszínére, de már látható volt a piros és kék - ezek voltak a kért megkülönböztető színek - pólóban vonuló emberek serege. Megjegyzem a helyszínen nem volt olyan látványos ez a színkavalkád, mint ahogy a szervezők gondolhatták. 

Csodálkoztam, ha ilyen korán, a kezdés előtt egy órával ilyen sokan jönnek, akkor mi lesz később...  a honlap szerint tizenkétezren regisztráltak. A versengés helyszínéhez közeledve egyre több embert láttam, törtem is a fejem, hogy mennyit kell majd várni a bejutásra. Talán nem kellett volna ilyen gondolatokkal terhelni a fejem, semmi akadály nem volt a bejutásnál, bár a helyi biztonsági szolgálat emberei ott álltak a kapuknál, de úgyszólván ügyet sem vetettek az embertömegre, hosszú tömött sorokban áramolhattak be a részvevők a verseny központi standjaként megjelölt G pavilonba. 

Furcsa volt látni a hatalmas csarnokot szinte kongva az ürességtől. Na persze nem volt üres, de a saját cégem rendezvényeihez hasonlítottam, amikor is az egész terület be van építve.
A nagy csarnokban szinte elvesztek a szponzorok pavilonjai, a VIP stand, az aránylag aprócska színpad és a hátsó sarokban megbúvó rádiós kamion. 

Természetesen ahogy az idő telt, gyűlt a regisztráltak serege, egyre több ember lett a csarnokban, bár így sem töltötte ki a nagy teret a pár ezer ember, akik a regisztráltak számát meg sem közelítették.
A legnagyobb tömeg talán a rádiós kamionnál gyülekezett, hiszen ők műsort is szolgáltattak. Teltek múltak a percek, gyűlt a tömeg, mindenki lézengett össze-vissza, a butábbak, vagy akik nem olvasták a versenyszabályzatot, kint bóklásztak, hátha meglátják, hová dugják el a kulcsot, pedig egyértelműen le volt írva, a verseny indítása előtt erre esélye sincs senkinek.

Elérkezett a kezdés időpontja, nagyjából időben, pár perc csúszással, de megkezdődött a megnyitó. Vágó István és a verseny fő szponzora nyitotta meg a rendezvényt és hosszú körmondatokban ecsetelte a verseny lényegét. Mindenki unta, pedig, mint utólag kiderül nagy hiba volt nem odafigyelni a szavakra, illetve a mögé érthető tartalmakra. Már mehetnékje volt mindenkinek, startra készen fordultak a kijáratok felé. Aztán megszólalt a verseny kezdetét jelentő kürtszó, s a tömeg kiáramlott a külső területre, hiszen úgy szólt az előzetes instrukció, hogy a szabad területen kell majd megtalálni a kulcsot.

Mivel én álmodtam egy helyet, hogy ott találom meg a kulcsot, ezért rögtön abba az irányba vezetett az utam. Sajnos az a tereptárgy nem volt ott megtalálható. Mivel láttam, hogy a szétszéledő keresők minden levél és fűcsomó alá benéztek, sőt még a kukákba is bekukkantottak, ezért úgy láttam, legjobb, ha megvárom az első segítő instrukciót. 

Persze azt nem hagyhattam ki, hogy odamenjek a kvízjátékok királyához, Vágó Istvánhoz, s megkérdezzem tőle, nem-e az ő zsebében rejtőzik a kulcs. Tavaly egy hölgy táskájában rejtőzött a megnyerhető autó kulcsa. Gondoltam, hátha poénból, illetve számítva arra, hogy az emberek nem gondolnak az ismétlésre, ismét bepróbálkoznak ezzel a lehetőséggel. Sajnos csalódnom kellett, bár Vágó úr felajánlotta a motozást.

Az új információra fél óráig kellett várni, már mindenki csak lézengett, hiszen már minden lehetséges lyukba, résbe bekukkantottak helyenként legalább tízen, vagy még többen.

Az éterbe belehasított a kültéri hangfalak lármája, gyorsan kiderült, hogy mindenki tévúton jár, kulcsot kell keresni, de nem kézzelfogható formájában, hanem átvitt értelmében, hiszen a kód egyben kulcs. S a résztvevők rögtön nem egy keresés, hanem egy szabadulós játék fílingjét érezhették magukénak.

A kód általában szám, mindenki próbált számokat keresni, telefonszámokat.
Épp akkor nyomott az egyik hoszteszlány a kezembe egy főszervező által készített szórólapot. Gyorsan átfutottam, van-e rajta szám. Az alján két telefonszám volt láthat. Gondoltam, próba szerencse. Felhívtam a megadott mobilszámot. Érkezett a válasz: a hívott számhoz előfizető nem tartozik. Szöget is ütött a fejembe, hogy milyen balgák, rossz számot nyomtatnak a szórólapjukra. Mivel migrén gyötörte agyam, így nem tudott előbújni logikus gondolkodásom, hogy itt lehet a turpisság, s ezért tovább indultam keresni. Még jó pár perc eltelt, mire bemondták, hogy megvan a győztes. Amit a tömeg beszállingózott a csarnokba, bemutatták a nyertest és megmondták a megfejtést. Ha a közelben lett volna egy fal, biztosan beleverem a kobakomat, hiszen két hajszálnyira voltam attól, hogy én legyek a befutó. Hogy miért kettő? Egy hajszál, ha megfordítom a számot és azt hívom, a másik hajszál pedig az, hogy többen kitaláljuk a megfejtést és valaki gyorsabb.
Meg kell jegyeznem, életemben ilyen közel nem voltam a győzelemhez.

Aztán újabb egy órát kellett várni a valódi eredményhirdetésre. A tömeg elsősorban a szabadtéren lézengett, szívta magába a nyárvégi napsugarakat, mert legalább jó idő lett erre a napra, mintha ezt is megrendelték volna.

Az egy órás várakozás után, némi csúszással megtoldva végre elkezdődött az eredményhirdetés.
A műsorvezető és a főszervező hosszan taglalta a verseny szervezésének körülményeit. Felvonultak a színpadra a rendezvény fő szponzorai. Akik felé egyébként minden elismerés, hiszen a jelenlegi gazdasági helyzetben egy budapesti ingatlannal megajándékozni valakit, nem túl könnyű vállalkozás.

Felmerül a kérdés, hogy miért éri meg nekik? Természetesen ebből mindenki profitál, hiszen ez egy reklám számukra. Hiszen akik regisztráltak erre a rendezvényre, azok szétnéztek ezeknek a cégeknek a honlapjain, már ha van nekik, mert volt olyan, akinek nem találtunk ilyen felületét. Ha pedig szétnézett valaki és tetszett, amit lát, akkor szükség esetén biztosan eszébe fog jutni, hogy hm, volt az a cég, ott jókat láttam, akkor őket választom a beszerzésre. Persze ehhez még hozzájárul, hogy elvileg minden regisztrált kap majd kedvezményes kuponokat, amit persze szívesen kihasználnak az emberek. Tehát hosszútávon megéri a cégeknek szponzorálni a rendezvényt.

A hosszú bevezető után, megkezdődött a tényleges eredményhirdetés, újabb plusz ajándékokkal a nyertesnek, illetve a különdíjak sorsolására is sor került. A hoppon maradt nagy többségnek nem volt őszinte a mosolya, mikor a színpadra lépőket kellett megtapsolni.
A cirka fél óra alatt lezajló eredményhirdetés után a tömeg oszlásnak indult, a nagy többsége keserű szájízzel távozott, becsapva érezték magukat, hiszen ez nem kereső, hanem kódfejtő játék volt.


Összességében a rendezvény ötlete és szándéka dicséretre méltó, csak a szervezési és kivitelezési dolgokban kell még kicsit fejleszteni. Talán jövőre, a harmadik nekifutásra már kitudják a mostani hibákat küszöbölni és valóban mosolyogva távozó arcokat lehet majd látni, mikor hazafelé indulnak az emberek. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése